O projekcie

Pobierz z Google Play!

 

Modern Wizards to gra RPG rozgrywana za pomocą... GPS, w twojej okolicy. Odkryj równoległy świat magii, poznaj pochodzenie legend i przesądów, naucz się potężnych czarów. Zostań współczesnym magiem!

 

Ochotnicy do badań klinicznych pilnie poszukiwani!

„Firma Bayery Pharmaceutics poszukuje ochotników do badań klinicznych nowego środka o niespotykanych dotąd właściwościach a opracowanego na podstawie 'tradycyjnych receptur'. Chętnych, wykazujących się sprawnością fizyczną, dobrym zdrowiem i brakiem nałogów zapraszamy do kontaktu z oddziałami firmy. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną - w tytule wiadomości prosimy o dopisek ‘do projektu Modern Wizards’.”

Ogólnie:

Projekt Modern Wizards to gra terenowa na telefony komórkowe, którą rozgrywa się wykorzystując wbudowany moduł GPS.

Gracz wciela się w postać wkraczającą w równoległy świat magii. Zostając „testerem nowego specyfiku” zostaje wplątany w intrygę pomiędzy organizacjami magów żyjących we współczesnych czasach. Grę rozgrywa się podróżując po okolicy swojego rzeczywistego miejsca zamieszkania, w drodze do szkoły/pracy/sklepu/dziewczyny, na przystanku czy w parku, w trakcie jazdy autobusem. Gracz zauważa transcendentalne rośliny, może spotkać stworzenia o nadprzyrodzonych mocach, oraz ładować energię magiczną w specjalnych źródłach.

Z zebranych roślin może przygotowywać magiczne mikstury, potwory pokonywać i zbierać trofea, a wykorzystując zgromadzoną energię, rzucać potężne zaklęcia. W ramach postępu w grze uczy się m. in. czarów które pozwolą na podróż poza ciałem, telekinezę lub niewidzialność.

 

 

Technicznie:

Gra działa w każdym miejscu na świecie, jeśli tylko możliwe jest określenie lokalizacji przez GPS. Zawartość mapy (zadania, stwory, rośliny, źródła mana i inne obiekty) jest generowana dla obecnej lokalizacji gracza.

Specjalna funkcja geohashingu zapewnia że dwaj gracze znajdujący się w tym samym obszarze świata będą mieli wygenerowaną taką samą mapę.

Gra funkcjonuje także offline, w obszarach poza zasięgiem Internetu i telefonii komórkowej.

No i gra jest darmowa i amatorska, tworzona przez zapaleńców.

 

Dołącz do gry już teraz!